PRE-order - Aldo Remy 04. Baby "Boom" - hardcover luxe - Gelimiteerde oplage - 2026 - Nieuw!
Artikelnummer: 9782875359810 OverzichtNU BESTELLEN EN BETALEN - WORDT VERWACHT: 29 MEI 2026!
Aldo Remy 04. Baby "Boom"
Hardcover luxe
Gelimiteerde oplage
Op zijn vijfenzeventigste had Tibet schoon genoeg van zijn speurder Rik Ringers die hij naar eigen zeggen "te braaf en te netjes" vond. De tekenaar wou verhalen vertellen die realistischer, volwassener en gewelddadiger konden zijn. Er mocht zelfs wat naakt in. Bij zijn toen eenentachtigjarige scenarist André-Paul Duchâteau moest hij niet aankloppen om de reeks wat meer pit te geven. "Hij is erg van de oude stempel, heel beleefd. Ik zie me niet tegen hem zeggen: "Gooi er wat seks in!'", vertelde Tibet in 2006. Hij creëerde dan maar zelf de vrolijke misdaadreeks Aldo Remy, met een straatjongen in een Parijs milieu, terwijl Tibet als jongeling zelf in zo'n buurt is opgegroeid in Marseille en waar hij onder meer omging met een losbandige vrouw, althans volgens datzelfde interview uit 2006.
Le Lombard, de uitgever van Rik Ringers, zag een reeks als Aldo Remy niet zitten en weigerde Tibets project. Ze vonden dat het zijn imago als tekenaar voor een groot publiek zou aantasten. Glénat hapte echter wel toe en gaf de eerste twee delen — Aldo Remy in Opstand en Wakker Geschud — uit in 2006 en 2008, ook in het Nederlands. Tibet overleed in 2010, maar had nog wel deel 3 én 4 klaarliggen. Aldo Remy deel 3 verscheen postuum enkel in het Frans bij de kleine uitgeverij Le Gang in een gelimiteerde oplage.
Deel 4 is al die jaren onuitgegeven en onafgewerkt gebleven. BD Must geeft er nu voorrang aan om Baby "Boem" uit te geven. In de toekomst volgt ook nog een Franse heruitgave van deel 3 én wordt het ook voor het eerst in het Nederlands vertaald.
1e druk
Nieuwstaat
Uitgeverij: BDMust
Genre: Avontuur
Jaar van Uitgifte: 2026
56 pagina's
ISBN: 9782875359810














